ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME FORMU

Detaylı bilgi almak ve ücretsiz ön görüşme randevusu oluşturmak için formu doldurun, biz sizi arayalım.

Yüz Estetiği

Yaşlanma ve güneş hasarı belirtileri yüzünden özellikle yüz bölgesinde yanak ve boyun hatta göz kapaklarında sarkma ve kırışıklıklar oluşur. Rhytidectomy olarak bilinen yüz germe, yüzünüze ve boynunuza gevşek derinin alınarak altındaki dokuları sıkılaştırılıp aşırı yağ dokusunun alınması şeklinde bir ameliyattır. Sonuç gerçek yaşını gizleyen bir genç, sıkı görünümlü yüz şeklidir. Facelift sizin kendinizi daha iyi ve genç hissetmenizi sağlar.

Herkes facelift için aday olabilir. Özellikle kuru, nemsiz yüksek irtifada yaşayan, yüzü güneş, sıcak ve soğuğa maruz kalan ve hatta yaş, stres kaynaklı yaşam tarzı nedeniyle yüz sarkması oluşmuş cilt yapıları olan hastalara yapılabilir.

Ameliyat sonrası kendinizi birkaç gün sonra iyi hissetmeye başlayacaksınız. Dikişler bir hafta içinde alınabilir ama genellikle kendiliğinden eriyen dikişler tercih edilmektedir.

İzler kulak kıkırdağı önünden önde saç içine doğru, arkada kulak arkasından saç içine doğru olmaktadır. Ameliyat genel yada sedasyon anestezisi altında yaklaşık 3-4 saat arasında sürmektedir. Genellikle 1 gece hastanede yatış olduktan sonra hasta taburcu edilir. 1 hafta sonraki kontrolünde pansumanlar yapılarak kontrollere devam edilir. Yaklaşık 1 hafta yüz korsesi giydirilir.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Üst ve alt göz kapaklarında yorgun ve yaşlı ifadeye neden olan fazla cilt ve yağ torbalarının alınması işlemidir. 

Hem erkek, hem de kadınlar göz kapağı estetiğinden faydalanabilir.

Göz Kapağı Estetiği Yöntemleri

  • Üst göz kapağı: Göz kapağı kıvrım bölgesinden yapılan kesi ile fazla deri, kas ve yağ torbaları alınır.
  • Alt göz kapağı: Kirpik diplerinden yapılan kesi ile fazla cilt, kas ve yağ torbalarına müdahale edilir. Eğer aşırı cilt fazlalığı yoksa, işlem transkonjonktival (göz kapağının iç kısmından) olarak da gerçekleştirilebilir. Alt göz kapağı ameliyatı, yanak bölgesinde sarkması olan hastalarda orta yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabilir.

Operasyon, lokal anestezi veya lokal anestezi+sedasyon (hafif uyku hali) altında, üst göz kapağı için yaklaşık 1 saatte, alt göz kapağı için yaklaşık 1.5 saatte tamamlanmaktadır.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrası

Genellikle hasta aynı gün taburcu olur. Dikişler 5-7 gün sonra alınır. 2 gün sonra duş alınabilir. 1 haftanın sonunda şişlik ve morluklarda belirgin azalma görülür.

Eğer gözlerinin altında koyu halkalar mevcut ise; lazer, kimyasal soyma gibi yöntemlerin eklenmesi ile bu koyu renkli halkalardan da kurtulmak mümkündür.

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti)

Kepçe kulak düzeltilmesi operasyonunda öne doğru çıkık olan kulak kepçesi geri alınır, gerekli ise bir miktar küçültme işlemi ile belirginliği azaltılır.

Kulak gelişiminin büyük bölümünü 5-6 yaş civarında tamamladığı için operasyon bu yaştan itibaren her yaşta yapılabilir. Özellikle okul döneminde kepçe kulaklar alay konusu olup çocuğun psikolojik gelişimini olumsuz etkileyebilir.

Operasyon, genel anestezi (çocuklarda), yalnızca lokal anestezi, ya da lokal anestezi+sedasyon (hafif uyku hali) altında yaklaşık 1-1.5 saatte tamamlanır.