Rinoplasti Burun Estetiği Rinoplasti Burun Estetiği

Burun estetiği ya da tıptaki adıyla Rinoplasti, burundaki şekil bozukluklarını gidermek, burnu daha güzel bir görünüme kavuşturmak amacıyla yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu işlem aynı zamanda burnun yüzdeki oranını ayarlamak için uygulanabilir. İşlem sonucunda alın-burun kökü, dudak-burun ucu arasındaki açı değiştirilebilir.

Hangi Durumlarda Burun Estetiği Yapılır? Hangi Durumlarda Burun Estetiği Yapılır?

Burun estetiği, tamamen kişinin kendi isteğiyle olabileceği gibi bazı sağlık sorunlarını gidermek için de yapılabilir. Genellikle şekil bozukluğu ile bağlantılı olan rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için tercih edilmektedir. Tüm bunları düşündüğümüzde burun estetiği yapılması gereken durumlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Burnun yüzdeki oranında anormallik olması
  • Burun içinde rahatsızlık verecek boyutta et olması
  • Burun ucunun düşük bir duruşa sahip olması
  • Burun kemiğinde eğrilik, çökme, çıkıntı gibi anormalliklerin olması
  • Burna alınan darbe sonucu çeşitli bozuklukların oluşması
  • Burun deliklerinin eşit ölçülerde olmaması
Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır? Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı kapalı ya da açık yöntem ile yapılır. İki yönteminde farklı avantajları ve dezavantajları vardır. 

Kapalı Rinoplasti Yöntemi:

Günümüzde sıkça tercih edilen kapalı rinoplasti yöntemi ile burnu kırmadan, iz bırakmadan kolayca estetik müdahale yapılabiliyor. Bu yöntem, ameliyat ve iyileşme sürecinin kısa olması gibi avantajlara sahiptir. İşlem, burnun iç mukozasından girilerek, deri altından uygulanır. Burun kemerindeki düzeltmeler için uygun bir yöntemdir.

Açık Rinoplasti Yöntemi:

Eğer ihtiyacınız olan cerrahi müdahale kapalı yönteme uygun değilse doktorunuz açık rinoplasti önerebilir. Açık ameliyatta, burun deliklerini ayıran orta bölüm kesilir ve burun derisi diğer dokulardan ayrılarak detaylı bir uygulama avantajı sunar. Dezavantajı ise; ameliyat süreci ve ameliyat sonrası iyileşme dönemi kapalı yönteme göre daha uzun sürer. Estetik olarak yine ciddi bir iz bırakmaz ve zamanla normale döner.

Detaylı bilgi için; Formu doldurun sizi arayalım
...
Doktorlarımız
Ücretsiz Hızlı Online Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için hızlıca formu doldurun biz sizi arayalım.

Veya
Bizi Arayın 0232 259 14 44
Online Randevu
...