Geri
Meme Küçültme Fiyatları 2020
5 Ağustos

Meme Küçültme Fiyatları
Meme küçültme estetiği, daha güzel ve estetik göğüslere sahip olmak isteyen kadınların tercih ettiği bir operasyondur. Ayrıca meme küçültme fiyatları konusunda da oldukça ekonomik hizmetler sunan Egesante Tıp Merkezi, kadınların göğüslerinde yaşadığı estetik problemleri ortadan kaldırıyor. Büyük göğüslerin meydana getirdiği kıyafet sorunları, bel ağrıları ve omurga problemlerinin yanı sıra estetik görünümü bozan bu süreci, başarılı bir operasyonla çözüme ulaştırıyor.

Meme Küçültme Estetiğini Kimler Yaptırabilir?
Başta büyük göğüslere sahip olan kadınlar olmak üzere göğüs çevresinde yağ birikimi olan kadınlar, meme küçültme ameliyatı yaptırabilir. Ayrıca aşağıdaki sorunlardan herhangi birinin yaşanması halinde kliniğe başvurmanız yeterlidir; 

 

  • Göğüs altında yara oluşumu

  • Boyun ağrısı

  • Göğüs altında pişik sorunu

  • Sırt ağrıları

  • Omuzlarda çökme

 

Meme Küçültme Estetiğinden Önce Bilinmesi Gerekenler
Uzman cerrahlar meme küçültme fiyatları konusunda hastalara işlemden önce bilgi vermektedir. Bu aşamayla beraber ameliyattan önceki 15 gün boyunca sigara tüketilmemelidir. Kanamayı artırıcı bitkisel takviyeler ve aspirin gibi ilaçlar da kullanılmamalıdır. Kliniğimizde meme küçültme işleminden önce yapılacak tetkikler de hastalarla paylaşılır. Cerrah tarafından göğüs çevresi ve göğüs başının kontrol edilmesinden sonra estetik operasyonu için randevu verilir ve hastanın hazır olması talep edilir. 

Meme Küçültme Estetiği Nasıl Yapılır?
Göğüs bölgesine atılacak bir kesiyle başlayan meme küçültme ameliyatından önce genel anestezi uygulanmaktadır. Yine ameliyattan önce belirlenen meme büyüklüğüne göre deri altına nüfuz edilir. Fazlalık olan göğüs derisinin alınmasıyla beraber bezler ve fazlalık yağlar da çıkarılmaktadır. Dokuların başarılı bir şekilde çıkarılmasıyla beraber hastanın talep ettiği göğüs büyüklüğüne ulaşılır. 

Yaklaşık 3 ile 4 saat arasında tamamlanan meme küçültme estetiği, göğüs ucu çevresine atılan kesi yardımıyla başlar. Asimetrik problemlerin çözümü için de çokça tercih edilen bu ameliyatın ardından hastaya dren takılır ve işlem sona erer. 

Meme Küçültme Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
Uygulamadan sonra cerrahlar hastaya dikkat etmesi gerekenler hakkında bilgiler verir. Yine bu aşamadan önce meme küçültme fiyatları konusunda da detaylı bilgileri klinikten alabilirsiniz. Hastalar 5. saatin ardından hafif gıdalar tüketmeye başlayabilir. Yaşanabilecek ağrıları engellemek için reçeteli ilaçlar da hastayla paylaşılır. Ancak ameliyattan sonraki yaklaşık ilk 20 – 30 gün boyunca hastaların sporcu sutyeni takması önerilir. Çünkü sporcu sutyeni, göğüsleri korumakla beraber iyileşme sürecini destekler. Gündelik yaşama dönüş ise 10. günün ardından başlar. 

Meme küçültme sonrası ciddi bir komplikasyon oluşmamaktadır. Ancak işlemden önce dikkat edilmesi gerekenlere uyum sağlamayan hastalarda kanama, alerjik problemler ve göğüs başı çürümesi gibi durumlar söz konusu olabilir. Komplikasyonların oluşma riski çok düşük olsa da hastalar, cerrahlarımızın öneri ve taleplerine göre hareket etmelidir. O halde meme küçültme fiyatları, öncesi ve sonrası hakkında daha detaylı bilgiler ve randevu talepleri için kliniği aramanız yeterli olacaktır. 

 

Ücretsiz Hızlı Online Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için hızlıca formu doldurun biz sizi arayalım.

Veya
Bizi Arayın 0232 259 14 44
Online Randevu
...