Geri
Meme Estetiğine Açılan Yeni Bir Pencere: Similasyon Programları
5 Ağustos

Meme estetiği isteyen hastalar ile yaptığım sayısız görüşme sonucunda, hastaların ameliyatla ilgili en çok merak ettikleri ve heyecanla bizden bekledikleri cevabın ‘’ameliyat sonucunda nasıl görünecekleri’’ olduğunu fark ettim. Yakın zamana dek bu soruyu cevaplarken ciddi oranda zorlanıyor, benzer hasta örnekleri göstererek ya da çamaşır içine deneme protezlerini yerleştirerek hastaların fikir sahibi olması için uğraşıyorduk. 

Ancak, şimdi elimizde yepyeni bir ‘‘silahımız’’ hatta çok eğlenceli bir deneyim olması nedeni ile ‘’oyuncağımız’’ olarak da nitelendirebileceğimiz bir uygulamamız var; simülasyon programları ve sanal gerçeklik gözlükleri.

Simülasyon cihazları sayesinde hastadan elde edilen 3 boyutlu görüntü üzerinde 5000’den fazla protez çeşidi içerisinden istediğimiz protezi uygulayabiliyor; hastaya ön, yan, oblik gibi birçok farklı açıdan gösterebiliyoruz. Farklı hacim, farklı şekil (yuvarlak ya da anatomik), farklı yükseklikteki protezleri simülasyon programında uygulayarak operasyon sonrası oluşabilecek görüntü konusunda fikir ediniyoruz. Meme büyütme ile birlikte dikleştirme de gerektiriyorsa eş zamanlı hem dikleştirmenin yaratacağı etkiyi, hem de ameliyat izlerinin yerleşim yerlerini gösterebiliyoruz.

Ardından hastamız sanal gerçeklik gözlüğümüzü takarak sonuçları kendi üzerinde ve bir aynaya bakarmışcasına görüp, çok farklı bir deneyim yaşayabiliyor. Bu sanal dünya ameliyat sonuçlarını yüzde yüz oranında garanti etmese de hastalarımıza ve biz estetik cerrahlara önemli ölçüde yol gösteriyor.

Ücretsiz Hızlı Online Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için hızlıca formu doldurun biz sizi arayalım.

Veya
Bizi Arayın 0232 259 14 44
Online Randevu
...