Geri
Meme Büyütme Ameliyatında Yenilikler
5 Ağustos

Meme büyütme ameliyatında kurallar, yeni nesil protezler ve bilimsel çalışmaların ışığında yeniden şekilleniyor.

10 yıllık değil, ömürlük protezler
Eskiden meme büyütme ameliyatlarında kullanılan silikon protezlerin herhangi bir sorun çıkmasa dahi 10-15 yılda bir değiştirilmesini önerirdik. Ancak, yeni nesil protezlerle artık bu problem ortadan kalkmış durumdadır. Herhangi bir problem olmadığı takdirde protezleriniz ömür boyu sizinle kalacaktır.

Jelibon protezler
Yeni nesil protezler içeriklerindeki yoğun kıvamlı silikon jel sayesinde tıpkı bir jelibon gibi şekil hafızasına sahiptirler. Bu yoğun kıvamlı jel ve ve kılıflarının yüksek direnci sayesinde hem kılıflarının zarar görme ihtimali daha düşüktür, hem de bu dirençli kılıf zarar görse dahi dışarıya silikon sızıntısı olmaz, jel vücut planlarına karışmaz.

Tüm planları unutun, yeni planlanlar var.

Hastaların merak ettiği konulardan biri de meme büyütme ameliyatında protezin yerleştirileceği planla ilgilidir. Kas üstü, kas altı en çok bilinen planlar olsa da kas zarının altı ve son zamanlarda önerilen ikili (dual) plan protezin yerleştirilebileceği  diğer planlardır. Protezin yerleştirleceği plan teknik bir ayrıntı olduğu için hekiminiz sizin için en uygun planı seçecek ve gerekçeleri ile size açıklayacaktır.

Meme protezinin yeni yol arkadaşı yağ enjeksiyonları

Meme büyütme ameliyatlarına yağ enjeksiyonları ya aynı seansta ya da oluşan bazı ufak tefek sıkıntıları giderebilmek için sonraki seansta uygulanabilir. Normalde meme gölgesi birbirinden ayrı olan, ama dekolte bölgesinde dolgunluk isteyen hastalarda bu görüntüyü elde edebilmek için, küçük asimetrileri giderebilmek için, protez kenarlarını ya da dalgalanma görüntüsünü kamufle etmek için aynı seansta ya da farklı bir seansta meme protezi ameliyatlarına yağ enjeksiyonu  eklenebilir.

Sayısız protez çeşidi
Artık protezler bir tek hacimlerine göre değil, taban çapı, profilleri (yükseklikleri), şekilleri, ağırlıkları, dış yüzey kaplamalarına göre ayrılan yüzlerce çeşide sahip. Paniklemeyin, doktorunuz sizin isteklerinizi ve muayene bulgularınızı gözönüne alarak en uygun protez seçeneklerini sizinle paylaşacaktır.

Deneme protezleri ve simülasyon programları ile ameliyat sonuçlarını öngörme

Meme büyütme ameliyatlarında hastaların en çok merak ettiği konu ameliyat sonrasında memelerinin nasıl görüneceğidir. Özel sütyenler içerisine yerleştirilen deneme boy protezler ile ya da simülasyon programları kullanılarak bu konuda hastalara fikir vermeye çalışıyoruz. Böylece hastalar ameliyat sonrası görüntüleriyle ilgili endişe ve meraklarını büyük oranda gidermiş olarak ameliyatlarına girebiliyorlar.

Meme dikleştirme de gerekiyor mu?
Meme protezleri hafif sarkmış meme dokusunu kadırsa da, orta ve belirgin düzeyde sarkması olan hastalarda mutlaka dikleştirme ameliyatının da eklenmesi gerekir. Aksi takdirde hastanın büyük ama sarkık memeleri olacaktır. Meme büyütme ve dikleştirme ameliyatları 2 seans halinde yapılabileceği gibi, günümüzde sıklıkla bu ameliyatlar kombine edilmektedir. Böylece her iki problem, tek bir ameliyatla çözüme kavuşturulmaktadır.

 

Ücretsiz Hızlı Online Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için hızlıca formu doldurun biz sizi arayalım.

Veya
Bizi Arayın 0232 259 14 44
Online Randevu
...