Geri
Jinekomasti Fiyatları 2020
5 Ağustos

Erkeklerde meme büyümesi anlamına gelen Jinekomasti, uyguladığımız estetik operasyonlar sayesinde çözüme kavuşturulmaktadır. Ayrıca Egesante Tıp Merkezi, İzmir jinekomasti fiyatları konusunda da hastalar için en uygun prosedürleri uygulayarak hizmet vermeye devam ediyor. Egesante Tıp Merkezi, bu ameliyatı ve diğer estetik uygulamalar için kalıcı ve başarılı çalışmalar gerçekleştirmeyi sürdürmektedir. 

Jinekomasti Nedenleri
Erkeklerde meme büyümesinin bazı nedenleri bulunmaktadır. En çok ergenlik döneminde karşılaşılan jinekomasti ayrıca genetik durumlardan kaynaklı olarak da ortaya çıkabilir. Yine ergenlik döneminde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme gibi sorunlar, meme büyümesine davetiye çıkarmaktadır. Özet olarak jinekomasti nedenleri; 

·          Böbrek yetmezliği 

·          Sigara tüketimi 

·          Aşırı alkol tüketimi 

·          Karaciğer yetmezliği 

·          Hipofiz yetersizliği 

·          Testosteron hormonunun azalması şeklinde sıralanır. 

Bu nedenlerle ortaya çıkan meme büyümesi, estetik operasyona başvuran hasta sayısını artırmaktadır. Uzman cerrahlarımızın gerçekleştirdiği meme küçültme ameliyatı ve İzmir jinekomasti fiyatları hakkında kapsamlı bilgiler almak için kliniği arayabilirsiniz. 

Jinekomasti Belirtileri

Erkeklerde Jinekomasti estetiği yapılmadan önce bazı belirtilerle karşılaşılması gerekir. Bazen geçici olabilen aşağıdaki durumların yaşanması halinde kliniğe başvurabilirsiniz; 

·          Göğüs ucunda akıntı 

·          Asimetrik göğüs 

·          Göğüs ağrısı 

·          Göğüslerde hassasiyet 

·          Göğüs dokusunda şişkinlik 

Kliniğimizde Jinekomasti teşhisi konulması için bazı tetkikler yapılmaktadır. Kan testi başta olmak üzere MR, doku biyopsisi ve bilgisayarlı tomografi gibi tetkikler yapıldıktan sonra hastaya teşhis konulur ve randevu verilir.

Jinekomasti’nin Sebep Olabileceği Hastalıklar

Erkeklerde meme büyümesinin neden olabileceği bazı hastalıklar bulunmaktadır. İzmir jinekomasti fiyatları hakkında bilgiler aldıktan sonra randevu alabilir ve estetik operasyon konusunda da merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Kısaca Jinekomasti’nin sebep olabileceği hastalıklar; 

·          Böbrek yetmezliği 

·          Siroz 

·          Karaciğer tümörü 

·          Kabakulak enfeksiyonu 

·          HIV enfeksiyonu 

·          Hemodiyaliz 

·          Hipertiroidi şeklindedir. 

Jinekomasti Nasıl Yapılır?

İşlemden önce klinik tarafından hastalara bazı bilgiler sunulur. Ayrıca Jinekomasti yapılmadan 1 hafta kadar önce alkol ve sigara tüketimi sonlandırılmalıdır. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi yine işlemden önce bitkisel takviyeler, kan sulandırıcı ilaçlar ve gıdalar alınmamalıdır. 

Büyümenin hangi evrede olduğu incelendikten sonra meme başının alt kısmından atılacak kesiyle deri bolluğu alınır. Genç hastalarda başarılı bir şekilde uygulanan Jinekomasti, yaşı ilerlemiş hastalarda yağlanmaya müdahale açısından zor olacaktır. Bu yüzden ergenlik döneminden hemen sonra teşhis konulması ve estetik operasyona başvurulması gerekir. 

İzmir jinekomasti fiyatları konusunda hastalarına her zaman en uygun fiyatlandırmaları sunan Egesante Tıp Merkezi, kalıcı sonuçlarla hastalarının memnuniyetini sağlamaktadır. İşlemden sonra hafif ağrı ve sızının yaşanabileceği Jinekomasti estetiğinde ilk 2 hafta spor yapmamak önemlidir. Ayrıca ilk 5 gün istirahat sürecidir. Estetik cerrahlarımız tüm bu süreçleri detaylarıyla beraber paylaşacak ve iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Asıl önemli olan durum, ameliyatla beraber göğüs bölgesini dış etkenlere karşı korumak ve yine işlemden sonra sağlıklı beslenme sürecine devam etmek olacaktır.

 

Ücretsiz Hızlı Online Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için hızlıca formu doldurun biz sizi arayalım.

Veya
Bizi Arayın 0232 259 14 44
Online Randevu
...