Dermatoloji
 • Sedef Hastalığı

  Sedef Hastalığı (Psoriazis Vulgaris) Nedir? Sedef Hastalığı (Psoriazis Vulgaris), sıkça görülen, iç organları tutmayan, derinin travmalardan korunması, düzenli tedavi ve takiple tedavi edilen ve sedefe benzeyen pulcuklar oluşmasıyla kendini gösteren bir deri hastalığıdır.

  Devamı
 • Egzama 

  Egzama Nedir?
  Egzama; kaşıntı, şişme ve kızarıklık gibi cilt sorunlarını tarif eden ve dermatit te denilen yaygın bir cilt hastalığıdır. Çoğu, tip egzama kuru, kaşıntılı cilt ve yüzde döküntülere neden olur. Egzamanın bir çok türü vardır. Bu bir çok tür içinde en çok rastalananı ise; ‘atopik dermatit’ adlandırılan alerjik egzamadır. Alerjik egzamanın yanı sıra akut, kronik, yaş ve kuru egzama türleri vardır. Egzama türleri genel olarak kızarıklık, iltihaplı akıntı ve kabarma şeklinde görülmektedir.

  Devamı
 • Deri Kanserleri

  Deri (Cilt) Kanserleri: Cilt hücrelerinin anormal büyümesi olan cilt kanseri (deri kanseri) en çok, güneşe maruz kalan ciltte meydana gelir. Ancak, kanserin bu çok görülen türü olağan koşullarda güneş ışığına maruz kalmayan cilt alanlarında da meydana gelebilmektedir.

  Devamı
 • Lazerle Ben Tedavisi

  Benler yani tıbbi adıyla nevuslar, deride melanin pigmentinin bazı hücrelerde fazla toplanması sonucu oluşan tümörlerdir. Vücudun herhangi bir yerinde görülebilen, şekilleri, renkleri farklı, oval veya yumuşak iyi huylu tümörlerdir. Benlerin oluşumu genellikle genetiktir ve araştırıldığında genellikle aynı benler anne ya da babada görülebilir.

  Devamı
 • Seboreik Tedavisi

  Erişkin insanlar başta olmak üzere bebekler de dahil tüm yaş gruplarında görülen seboreik dermatit kırmızı zemin üzerinde sarımsı kepekli lezyonlardan oluşan bir egzama tipidir. Bebeklerde daha çok saçlı deride ortaya çıkar ve halk arasında “konak” olarak da adlandırılır. Erişkin yaş grubunda ise saçlı derinin yanı sıra yüzde kaş arasında, burun ve ağız kenarları ile kulak arkasında da kırmızı zemin üzerine kepekli lezyonlar şeklinde görülebilir.

  Devamı
 • Alerjik Deri Hastalıkları

  Ciltte meydana gelen kızarıklık, kaşıntı, şişlik, döküntü alerjik deri hastalıkları belirtisi olabilir. Alerjik deri hastalıkları, cilt üzerinde farklı görünümlerde olup, çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilirler.

  Devamı
 • Tırnak Hastalıkları

  Tırnak hastalıkları, tırnak plağında, tırnak çevresindeki deri dokusunda ya da tırnak yatağında ortaya çıkan hastalıklardır. Tırnaklarda görülen renk değişikliği, kalınlaşma, çizgi oluşumu farklı hastalıkların olabileceğinin belirtisi olabilir bu yüzden araştırılması gerekmektedir.

  Devamı
 • Akne Tedavisi

  Halk arasında genel olarak sivilce olarak bilinen akne, yaygın görülen bir deri hastalığıdır. Özellikle ergenlik dönemi gençlerde ve erişkinlerde daha sık görülen akne, cilt yüzeyinde kalıcı izler bırakabilmektedir.

  Devamı
 • Vitilgo (Beyazlama Hastalığı)

  Vitiligo Nedir? Vitiligo hastalığı kesin nedeni bilinmemekle birlikte deride pigment kaybına bağlı olarak görülen beyaz renkte görünümü olan bir tür deri hastalığıdır. Halk arasında ala ya da alaca hastalığı olarak adlandırılır. Genellikle her yaştaki insanda görülebilen bu rahatsızlık, belirtilerini 20 yaşında önce göstermeye başlar. Bulaşıcı bir hastalık olmayan vitiligo hastalığı, hastalarda herhangi bir fizyolojik rahatsızlığa neden olmaz.

  Devamı
Detaylı bilgi için; Formu doldurun sizi arayalım
...
Doktorlarımız
Ücretsiz Hızlı Online Randevu Al!

Ücretsiz hızlı randevu oluşturmak için hızlıca formu doldurun biz sizi arayalım.

Veya
Bizi Arayın 0232 259 14 44
Online Randevu
...